بزرگترین و زیباترین کتابخانه های معروف جهان

دسته بندی ها :
بزرگترین و زیباترین کتابخانه های معروف جهان

زیباترین و عجیب ترین کتابخانه های جهان

کتابخانه ها یکی از بزرگترین اماکنی هستند که در آنجا تعداد بسیار زیادی کتاب برای مطالعه عموم مردم قرار گرفته است و می توانند از آنها برای بدست آوردن علم و دانش استفاده کنند.با این وجود کتابخانه ها می توانند به دو دسته عمومی و شخصی تقسیم شوند که متاسفانه این روزها یکی از دغدغه های بزرگ ما،میزان بسیار کم سرانه مطالعه در کشور است و این می تواند در سال های آینده به نحوی فاجعه بار باشد.

کتابخانه های جهان

 

 

فاجعه بار شدن عدم مطالعه کتاب بیشتر به دلیل عدم انتشار علم و مطالعه علوم مختلف و پایین آمدن سطح سواد انسان ها در جهان است که با عدم مطالعه می توان این فاجعه بزرگ را در جوامع مختلف پیش بینی نمود .

با این وجود کتابخانه های زیادی در سرتاسر جهان با طراحی ها و شکل و شمایل متفاوتی وجود دارند که برای شما شاید بسیار عجیب و جالب باشند.

1-کتابخانه بزرگ واتیکان که دارای 1.1 میلیون کتاب می باشد و در سال 1450 میلادی به دستور نیکولاس برای محلی عمومی برای محققان در کشور ایتالیا ساخته شده است.در کتابخانه بزرگ واتیکان،از آثار هنری بسیار زیادی که متعلق به گذشته هستند استفاده می شود و اغلب کتاب های این کتابخانه در زمینه تاریخ، قانون و فلسفه می باشد.

کتابخانه بزرگ واتیکان

کتابخانه بزرگ واتیکان واقع در ایتالیا 

2-کتابخانه Real Gabinete Portugues de Leitura واقع در ریو دِ ژانیرو ، کشور برزیل است که در سال 1837 توسط گروهی پناهندگان برای ارتقاء علم و سواد میان مردم بنا نهاده شد. همان گونه که در تصویر مشخص است،این کتابخانه بزرگ دارای یک لوستر بزرگ است که می تواند تمام محیط کتابخانه را روشن کند. از طرفی کره ای با سایز کمی بزرگ در این کتابخانه قرار داده شده است که می توان نقشه دستی جهان را بر روی آن مشاهده نمود.

کتابخانه Real Gabinete Portugues de Leitura

جالب ترین کتابخانه جهان در کشور برزیل

3-کتابخانه ال اسکوریال واقع در شهر مادرید کشور اسپانیا است که در سال 1565 تاسیس شد و به عنوان سایت میراث فرهنگی جهانی یونسکو معرفی شده است.این محل یکی از سلطنتی ترین اماکن اسپانیا است که بیشتر به عنوان یک موزه باستانی می توان از آن نام برد.

 کتابخانه ال اسکوریال

کتابخانه ال اسکوریال از سلطنتی ترین اماکن اسپانیا

4-کتابخانه ویبلینگن ابی واقع در کشور آلمان است که سال تاسیس آن در 1093 میلادی باز می گردد که می توان این کتابخانه را جزء یکی از باستانی ترین اماکن جهان نامید و از طرفی این کتابخانه نیز چیزی شبیه به یک موزه است.

 کتابخانه ویبلینگن ابی

کتابخانه ویبلینگن ابی آلمان شبیه به یک موزه

5-کتابخانه کوردینگتون یکی از کالج های دانشگاه آکسفورد است این کتابخانه توسط هاوکسموور بیگان در سال 1716 طراحی شده است که شامل 185000 کتاب خطی می باشد.دسترسی به این کتابخانه قطعا برای دانشجویان این دانشگاه ممکن است و از طرفی دانشمندان نیز از این مکان قدیمی می توانند استفاده کنند.

 کتابخانه کوردینگتون

کتابخانه کوردینگتون از کالج های دانشگاه اکسفورد

6- کتابخانه سینت امرمز ابی واقع در کشور آلمان است که در سال 739 در رگنزبورگ واقع ودر شهر باواریا ساخته شده است که ابتدا کاربرد آن به عنوان یک صومعه سرا بود . این روزها این کتابخانه سلطنتی و بسیار زیبایی است که دارای نقوش هنرمندان بسیار زیادی است و با وارد شدن به آن می توان به میزان بسیار زیادی آرامش خاطر به دست بیاوریم.

کتابخانه سینت امرمز ابی

کتابخانه بسیار زیبای سینت امرمز ابی در آلمان

مطالب مرتبط

نظرات شما

لطفا برای ارسال دیدگاه ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید .

ورود به حساب کاربری

X